Krem ushqyes për lëkurë shumë të thatë

Krem ushqyes për lëkurë shumë të thatë

Trajtim i përditshëm për lëkurë shumë të thatë e të irrituar.
Krem me bazë të yndyrshme, i pasur me lëndë ushqyese për lëkurën.

Me vitaminë E me efekt antioksidant, hidratues, rigjenerues dhe mbrojtës nga dëmtimet e rrezatimit diellor.
Me vaj bajame me efekt zbutës, ushqyes, dhe rritës të elasticitetit.
Me gjalpë kakaoje në përmbajtje që ushqen dhe krijon një shtresë mbrojtëse në lëkurë, duke penguar tharjen e saj. Përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe ndikon pozitivisht në zbehjen e shenjave, rrudhave dhe shenjave të tjera në lëkurë.
Oksidi i zinkut mbron lëkurën, parandalon dhe qetëson irritimet e lehta.

I përshtatshëm për lëkurë të thatë dhe shumë të thatë.

Klikoni këtu nëse dëshironi ta porosisni online.