Tel:+355 4 2340 339

[email protected]

Shëndet

3 hapa drejt një të ardhmeje më të mirë

Nëse jeni prind, gjithçka që mund të mendoni është e ardhmja e fëmijës tuaj dhe si ta përmirësoni atë. Së…
Më shumë

Aromaterapia…ke dëgjuar për të?

Si lindi aromaterapia? Aromaterapia dhe historia e saj nisin shekuj më parë. Fise të ndryshme, qytetërime të ndryshme njihnin fenomenin…
Më shumë

Superushqimet dhe benefitet e tyre

Në ditët e sotme ka filluar të përhapet dhe të përmendet kudo termi “SUPERUSHQIME”. Superushqimet nuk janë ushqime te reja.…
Më shumë

Diabeti -çfarë duhet të dini rreth tij

Diabeti është një sëmundje kronike, e zakonshme dhe shumë e përhapur. Njerëz në vende të ndryshme, me moshë dhe raca…
Më shumë

Psoriaza: çfarë duhet të dini?

Psoriaza është një patologji e përhapur në të gjithë botën dhe ka një ndikim negativ në jetët e njerëzve që…
Më shumë

Si të ulim nivelin e kolesterolit në gjak nëpërmjet dietës ushqimore?

Çfarë është kolesteroli? Kolesteroli është një substancë yndyrore e rëndësishme për: -prodhimin e vitaminës D; -sintezën e hormoneve; -ndërtimin e…
Më shumë

COVID19: Informacione të dobishme

Çfarë janë koronaviruset? Koronaviruset janë një familje e gjerë virusesh që shkaktojnë sëmundje tek njerëzit. Sëmundja evoluon nga një formë…
Më shumë

Si të forcojmë sistemin imunitar në mënyrë natyrale?

Ç’farë është sistemi imunitar? Sistemi imunitar është ‘ushtria jonë’. Ështënjë sistem qelizash dhe indesh të cilat janë të parat që…
Më shumë

Pse është e rëndësishme prania e vitaminës D në organizmin tonë?

Shpesh e përmendur si "vitamina e diellit", vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrna që ruhet në mëlçi…
Më shumë

Si të forcojmë imunitetin ndaj gripit?

Si mund të parandalojmë gripin? Jeni duke kërkuar mënyra për të mos u prekur nga gripi? Edhe pse mbrojtja e…
Më shumë