Tel:+355 4 2340 339

[email protected]

Suplemente

Magnezi….Minerali me kaq shumë përfitime për organizmin

Shpesh, në ditët e sotme dëgjojmë kudo: merr suplemente me magnez, konsumo ushqime që përmbajnë magnez, magnezi është i mirë…
Më shumë

Omega: Acidet yndyrore me kaq shumë përfitime për shëndetin

Omega-3, omega-6 dhe omega-9 janë acidet yndyrore më të njohura. Omega-3 dhe omega-6 janë acide yndyrore të pangopura, që kanë…
Më shumë

Pse është e rëndësishme prania e vitaminës D në organizmin tonë?

Shpesh e përmendur si "vitamina e diellit", vitamina D është një vitaminë e tretshme në yndyrna që ruhet në mëlçi…
Më shumë

Njihuni me spirulinën – algën e mrekullueshme me shumë përfitime terapeutike.

Spirulina është një algë mikroskopike ujore, që gjendet tek ujërat e ëmbla dhe është një ndër ushqimet më të plota…
Më shumë

Moringa Oleifera!

Keni dëgjuar për Moringën? – Njihuni me “superushqimin” më të ri. Është quajtur ndryshe edhe si ” Pema e mrekullisë”.…
Më shumë